Logo

Blog o JavaScript, jQuery, HTML5, CSS3 i 4. Porady jak pisać dobrej jakości kod, tutoriale, nowości.

Firefox 7 właśnie dzisiaj wyszło!

Pęd numerkowy się rozpoczął. Nie tak dawno był FF 3.6 a dzisiaj jest premiera FF7! Wraz z zaktualizacją przychodzi kilka fajnych rzeczy dla developerów.

Najciekawsze rzeczy jakie zostały wprowadzone do siódmej wersji, to:

text-overflow: ellipsis

Nowa własność text-overflow: ellipsis;. Dzięki niej można zdefioniować w jaki sposób ma się renderować tekst gdy będzie za długi. Dzięki tej właściwości będą pojawiał się wielokropek.

CSS:

div.inner {
  width: 120px;
  text-overflow: ellipsis;
  white-space:nowrap;
  overflow:hidden;
  color: red;
  border: 1px dashed #333;
  margin: 20px;
  padding: 10px;
}

Efekt:

Pozostałe ciekawe zmiany:

Więcej szczegółowych informacji znajdzie na specjalnej stronie Mozilli.

Autor wpisu

Piotr cichosz (shpyo) — Front-end developer Twórca kilku serwisów internetowych oraz autor kilku blogów. Pasjonat nowych, otwartych technologii.

Komentarze

Gavatar procek

27.09.2011 procek

Nie wiem jak CANVAS działa pod Windows, ale pod Linuksem (i to w Nightly 9!) demo przycina się średnio raz na pół sekundy :(

Gavatar cana

28.09.2011 cana

Nie można pominąć też faktu, że programiści z Mozilli zmniejszyli użycie pamięci RAM przez przeglądarkę o jakieś 30%. Nie powinno już dojść do sytuacji, gdy FF z masą dodatków potrafił zżerać nam 1/3 całej pamięci ;)

Gavatar shzz

04.10.2011 shzz

Fajnie, że programiści z Mozilli przyśpieszyli. Nowe wersje FF są coraz szybsze i bogatsze w funkcje. "Siódemkę" odebrałem również bardzo pozytywnie.

Gavatar krix

26.10.2011 krix

Ja tam czekam na stabilną wersję 10. Nie dość, że będzie szybsza to ma wsparcie dla 64 bitów i mnóstwo nowego stuffu dla developerów :)

Gavatar allex

14.11.2011 allex

panowie z Mozilli zdecydowanie idą na ilość a nie na jakość, wszystkie nowe wersje przeglądarki firefox są niestabilne i potrafią się wieszać 2-3 razy w ciągu dnia

Gavatar matrix

14.11.2011 matrix

A tu się zgadzam. Nie wiem, może to wina mojego systemu, ale od wersji 7 Firefox wiesza się jak nie wiem co. Ostatnio aż zacząłem używać Chrome :/

Dodaj komentarz