Logo

Blog o JavaScript, jQuery, HTML5, CSS3 i 4. Porady jak pisać dobrej jakości kod, tutoriale, nowości.

Hack CSS tylko pod Firefoxa

  • 25.04.2012 15:19:37
  • CSS
  • 3

Normalnie nie wierzę w to co przed chwilą zrobiłem. Właśnie użyłem mojego pierwszego hacka w CSS dla Firefox'a! Przyjęło się, że hacki stosuje się tylko i wyłącznie dla różnych wersji Internet Explorera.

W moim konkretnym przypadku, musiałem zastosować hacka, bo Firefox w dziwny sposób renderował paddingi dla jednego elementu. Efekt tego był taki, że dany element wyglądał źle i był niepoprawnie wyrównany - różnica była kilku pikseli. Do tego miał wpływ na pozycję innych elementów. Nie będę Was zanudzał szczegółami, bo po co? Gdyby ktoś miał podobny problem i musiał użyć hacka dla FF to ja użyłem tego:

@-moz-document url-prefix() {
  .selector {
     [lista stylów]
  }
}
Autor wpisu

Piotr cichosz (shpyo) — Front-end developer Twórca kilku serwisów internetowych oraz autor kilku blogów. Pasjonat nowych, otwartych technologii.

Komentarze

Gavatar procek

26.04.2012 procek

Problemy z paddingami w FF zwykle powstają wówczas gdy mamy jeden z elementów floatowany a drugi puszczony swobodnie - lepiej obu nadać wówczas float, a elementowi nadrzędnemu overflow:auto -> w zdecydowanej większości głupich przypadków pomaga :)

Gavatar Damtox

15.06.2012 Damtox

No w sumie ciekawe rozwiązanie, myślę, że sam bym na to nie wpadł... Na pewno się może przydać... A wiecie może gdzie można znaleźć większą ilość podobnych rozwiązań? Jest jakaś stron szczególnie pod hacki?

Gavatar Webnoise

02.07.2013 Webnoise

Hack szczególnie pomocny, gdy chcemy nadać -owi określoną wysokość. Firefox ma problem z wyśrodkowaniem tekstu -a.

Dodaj komentarz