Logo

Blog o JavaScript, jQuery, HTML5, CSS3 i 4. Porady jak pisać dobrej jakości kod, tutoriale, nowości.

jPortal już jest!

Niektórym użytkownikom Internetu, domena jportal.pl może się kojarzyć z pewnym, polskim, systemem zarządzania treścią (CMS) - jPortal. Od tamtego czasu dużo się zmieniło i domena swego czasu przepadła. Mnie udało się ją odnowić i właśnie dlatego widzicie nową odsłonę serwisu.

Na nowym serwisie będzie dużo informacji o JavaScript, ostatnio bardzo popularnej bibliotece jQuery (dzięki której można robić bardzo fajne bajery) oraz o semantycznym kodzie (i JS i CSS i HTML).

JavaScript i jQuery

Można traktować to właściwie jako jedną kategorię, ale często bywa tak, że dla początkujących frontendowców jQuery = cały JavaScript. Więc będzie podział ze względu na opisywane tutaj pluginy - nowe rozszerzenia, bajery, tworzone jako tutoriale. W tych kategoria będzie o:

CSS, HTML

Nie zabraknie też wpisów poświęconych arkuszom stylów. Czyli:

CSS3? Też.

HTML5? Też.

Książki

Będą recenzowane książki tematyczne. Ten dział na pewno będzie przydatny tym, którzy będą chcieli zaczęrpnąć wiedzy "offline", poznać podstawy czy zgłebić jakiś temat dokładniej (bo na pewno wszystkiego nie uda się tutaj poruszyć).

Praca

Jeżeli serwis się rozkręci, to może będą szanse na pojawienie się działu z ofertami pracy (stałe, szybkie zlecenia).

Dla kogo?

Mam nadzieję, że dla każdy znajdzie tutaj coś dla siebie - zarówno początkujący jak i zaawansowani frontendowcy.

Autor wpisu

Piotr cichosz (shpyo) — Front-end developer Twórca kilku serwisów internetowych oraz autor kilku blogów. Pasjonat nowych, otwartych technologii.

Komentarze

Gavatar rad

23.11.2010 rad

Nazwa trochę wprowadza w błąd, wiele osób patrząc na nazwę może go "odrzucić" bo co ich obchodzi ten stary, archaiczny CMS, prawie sam tak zrobiłem :P

Po drugie: patrząc na definicję słów portal i wortal to raczej powinien to być jWortal ;) no ale nie wiem jakie Ty tam masz długoterminowe plany.

Jednak fajna inicjatywa, oprócz nowopowstałego JSNews.pl mało jest takich stron w polskiej sieci.

Gavatar shpyo

24.11.2010 shpyo

@rad - prawda jest taka, że miałem taką domenę już od jakiegoś czasu - dobra z punktu widzenia SEO - więc szkoda byłoby gdyby się zmarnowała :). A że jest jQuery, to jPortal jak dla mnie pasuje :). Dzięki za komentarz.

Gavatar paramah

05.03.2011 paramah

No i po komentarzu u mnie na blogu trafiłem tutaj ;-)

Dobra idea, z tego co widzę coraz więcej się pojawia blogów tematycznych o js'ach wszelakiej maści w polskiej blogosferze to super.

Oby się wam chłopaki ;)

Gavatar grafik

13.09.2011 grafik

Świetny pomysł na stronkę. Porad i wskazówek co do javascript nigdy nie za wiele. Czekam na jakieś ciekawe tutoriale i smaczki ;)

Dodaj komentarz