Logo

Blog o JavaScript, jQuery, HTML5, CSS3 i 4. Porady jak pisać dobrej jakości kod, tutoriale, nowości.

Szkolenie z AngularJS z devmeeting.pl - relacja

Na to szkolenie ostrzyłem sobie zęby od dłuższego czasu. W sumie na jakiekolwiek szkolenie z AngularJS. Na jedno się nie dostałem (było darmowe) bo miałem za dużego skilla w JS, a na to organizowane przez Devmeetings.pl rzutem na taśmę :). Postanowiłem podzielić się z Wami opinią o tym szkoleniu.

Google Chrome 34 ignoruje autocomplete="off"

Interesująca zmiana nastąpiła w najnowszej wersji Google Chrome oznaczonej nr 34. Od tej wersji przeglądarka będzie proponowała zapamiętywanie hasła zawsze.

CSS: js-*

  • 07.04.2014 21:32:14
  • CSS
  • 4

Większe projekty, nad którymi pracuje kilka osób mają to do siebie, że ciężko jest zapanować nad porządkiem. O ile w przypadku JS jest prościej, tak w przypadku CSS jest trudniej, bo każdy ma swój styl kodowania i ciężko jest się od niego odzwyczaić. Robi się jeszcze ciekawiej, gdy do jednego elementu HTML jest podpiętych kilka zdarzeń za pomocą JavaScript.

Optymalizacja zapytań http dzięki redukcji ilości obrazków na stronie

Czasami jest tak, że na stronie jest dużo obrazków. Każdy obrazek to zapytanie do serwera, które w mniejszym lub większym stopniu wpływa na szybkość wczytywania się strony i wygenerowany transfer. W tym wpisie przedstawię prosty sposób na ograniczenie ilości zapytań za pomocą prostego skyptu w JS.

19 listopada Google Maps API 2 zostanie wyłączone!

Mam nadzieję, że pamiętacie by zmienić silnik Google Maps z wersji 2 na 3. Google wysyłało specjalne powiadomienia dla webmasterów o tym fakcie.

Internet Explorer jako atrakcyjna postać anime? Tylko w Singapurze

Najbijanie się z IE to już pewnego rodzaju normalność. Za każdym razem, gdy w sieci pojawia się coś o IE, to zawsze znajdzie się jakiś hejter, który dla zasady napisze, że woli jednak Chrome czy Firefox. Ekipa odpowiedzialna na IE w Singapurze poszła zdecydowanie inną ścieżką i postanowiła wykorzystać postać anime jako zachęty na Internet Explorera.

Poznaj Firefox OS - 26 stycznia Firefox OS App Day

Jeżeli słyszałeś/-aś coś o Firefox OS i jesteś web developerem, to jest to news dla Ciebie! Otóż 26 stycznia w Warszawie odbędzie się Firefox OS App Day, na którym dowiesz coś więcej o tym systemie i będzie możliwość stworzenia aplikacji i pokazania jej!

jQuery on()

Od jQuery 1.7 wszelkie akcje zaleca używać się za pomocą metody on(). W tej wersji live() jest deprecated zaś metoda on() jest zastępstwem dla delegate()

Ulubione skróty klawiszowe użytkowników IE

W ostatnim czasie polubiłem fejsbukowy profil IE Polska. Tak, to prawda :). Trzeba wiedzieć co się dzieje w naszej branży. Muszę przyznać, że osoby które prowadzą tego fan pejdża mają ciężkie życie. Szczególnie po ostatnim opublikowanym zdjęciu :).

TinyMCE: własne atrybuty przy formatowaniu tekstu

TinyMCE to jeden z najpopularniejszych edytorów tekstowych, które bardzo ułatwiają życie użytkowników nieznających HTML. Czasami domyślne ustawienia to za mało, a w jednym projekcie musiałem dodać dodatkowe style i atrybuty dla justowanego tekstu. Jak to zrobić?