Logo

Blog o JavaScript, jQuery, HTML5, CSS3 i 4. Porady jak pisać dobrej jakości kod, tutoriale, nowości.

onGameStart już 19-21 września!

Miło mi poinformować, że już za miesiąc w Warszawie będzie miała miejsce druga edycja konferencji poświęconej grom w HTML5. Tak jak ostatnio, tak i teraz konferencja będzie dwudniowa. Dodatkiem będą workshopy w których będzie można zgłębić swoją wiedzę oraz stworzyć grę.

Kiedy i gdzie?

onGameStart odbędzie się w dniach 19-21 września w Zielna Conference Center na ulicy Zielnej 37 w Warszawie.

Kto będzie?

Gwiazdą imprezy z całą pewnością będzie twórca gry Prince of Persia! Po za nim m.in. Henrik Suronnen który brał udział w tworzeniu znanej gdy Magic Island; John Howard, który tworzy gry dla BBC dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat i inni.

Warto dodać, że podczas imprezy zostanie rozwiązany konkurs js13kgames :).

Workshopy

W ten edycji imprezy będą 3 workshopy.

  1. Architecting canvas platformer game - prowadzący: - Peter van der Zee & Kornel Lesinski. Programowanie obiektowe, timery, pętle, kolizje postaci, tworzenie map, animacje. Wszystko to co trzeba wiedzieć o tworzeniu gier. Ponadto zostanie omówiony kod działającej gry.
  2. Let's learn how to make a 3D game! - prowadzący: - Jerome Etienne. Tworzenie gier 3D na canvasie. Zobaczysz takie gry jak Pong, Pacman czy Minecraft z fajnymi efektami 3D.
  3. Building HTML5 Games with BikeshedJS - prowadzący: - Nikolai Onken. Na tym workshopie dowiesz się trochę o tworzeniu geir w HTML5, dowiesz się jak ponownie wykorzystać zawartość flasha, która zostanie przekonwertowana do HTML5. Ponadto Nikolai pokaże jak stworzyć grę multiplayer wykorzystującą NodeJS i BikeshedJS.

Cena

W tym roku cena za bilet jest trochę większa niż ostatnio, bo 99€(dla najszybszych były po 79€). Jednak korzystając z kodu js13kgames dostaniesz 50% zniżki na konferencję. Kod nie obowiązuje na workshopy, wiem, szkoda.

Autor wpisu

Piotr cichosz (shpyo) — Front-end developer Twórca kilku serwisów internetowych oraz autor kilku blogów. Pasjonat nowych, otwartych technologii.

Komentarze

Gavatar Michal Budzynski

27.08.2012 Michal Budzynski

Jakto nie obowiązuje na workshopy? Check again :)

Gavatar shpyo

27.08.2012 shpyo

@Michał - a to end3r dziad... źle mi powiedział :)

Gavatar Ender

27.08.2012 Ender

W takim razie coś mi się musiało pomylić ;P

Dodaj komentarz