Logo

Blog o JavaScript, jQuery, HTML5, CSS3 i 4. Porady jak pisać dobrej jakości kod, tutoriale, nowości.

ReCSS - przeładuj swój CSS

ReCSS, to prosty i zarazem bardzo pożyczeczny bookmarklet, który może bardzo ułatwić pracę nad stroną. Jego zaletą jest fakt, że nie trzeba przeładowywać całej strony aby zobaczyć jakąś drobną zmianę w CSS.

ReCSS można dodać do swoich zakładek w przeglądarce. Jest to odpowiedzią, w pewien sposób, na szybkie (drobne) poprawki CSS na stronach. Poprawki, które są przeprowadzane bezpośrednio na serwerze (fuj!).

Mi się nie raz to zdarzało i zdarza w dalszym ciągu. Także bardzo fajne rozwiązanie. Od dzisiaj już nie muszę przeładowywać całej strony. Wiem, że są specjalne rozszerzenia do przeglądarek, gdzie za pomocą których można edytować "na żywo" dany element.

Jak działa ten bukmarklet?

Rozwiązanie jest proste. Do nazwy każdego pliku CSS jest dopisywany parametr forceReload, który jako wartość dostaje aktualną datę zapisaną w formacie unixowym.

Autor wpisu

Piotr cichosz (shpyo) — Front-end developer Twórca kilku serwisów internetowych oraz autor kilku blogów. Pasjonat nowych, otwartych technologii.

Komentarze

Gavatar taki jeden

20.12.2010 taki jeden

Mało praktyczne to jest...

Gavatar Tomasz Kowalczyk

05.01.2011 Tomasz Kowalczyk

Ja do szybkich zmian stosuję FireBuga, po prostu patrzę, co należy wprowadzić, ale zmian dokonuję już w plikach w edytorze. Niespecjalnie podoba mi się idea edytowania kodu na serwerze - to może sprawiać wrażenie oszczędności czasu, ale "do czasu".

Gavatar Tomasz Kowalczyk

05.01.2011 Tomasz Kowalczyk

Usuń proszę duplikaty moich komentarzy - formularz dodawania niestety przekierowuje na nieistniejącą stronę, kliknąłem kilka razy [F5], no i taki efekt. ;]

Gavatar wildcard

06.04.2011 wildcard

wydaje mi sie, ze opis nieco wprowadza w blad. edytowanie kodu na serwerze? szybkie zmiany? no.. nie wiem. dla mnie bookmarklet nabiera wartosci kiedy pracuje nad jakims skomplikowanym, dynamicznym interfejsem - powiedzmy, 10-krokowy formularz, po przejsciu ktorego pojawia nam sie popup. i teraz jesli chcesz zmienic i zobaczyc style tego popupu, to musialbys - bez bookmarkletu - przechodzic caly flow od nowa. (jasne, mozna sobie to jakos inaczej ulatwic, ale ten sposob jest szybki i dobry)

Dodaj komentarz