Logo

Blog o JavaScript, jQuery, HTML5, CSS3 i 4. Porady jak pisać dobrej jakości kod, tutoriale, nowości.

Relacja z meetJS summit w Poznaniu

W ostatnią sobotę (14 stycznia) odbył się meetJS summit w Poznaniu. Wielka, darmowa konferencja poświęcona wszystkiemu co jest związane z front-endem - javascript, css, html, dostępność stron, usability, etc. Wyjazd do Poznania nie zaczął się dla mnie najlepiej. Zaspałem na pociąg i musiałem jechać droższym :P.

Język angielski

Dla większości osób to pewnie była niespodzianka. Niby polski event, ale prelegenci mówili po angielsku no i pytania musiały być zadawane w tym języku? Trochę mnie to zastanowiło i Andrzej (end3r) - jeden z prelegentów - powiedział mi, że chodziło o to, aby pokazać światu, że w Polsce organizowane są tego typu imprezy, na wysokim poziomie i to za darmo :). Jeżeli ktoś wie więcej na ten temat chętnie się dowiem OCB.

Miejscówka

Tutaj było miłe zaskoczenie. Pierwszy raz byłem na politechnice poznańskiej i szczerze mówiąc spodziewałem się typowego, starego wyglądu. A tutaj takie zaskoczenie - nowy budek, żeby nie powiedzieć nowoczesny czy też futurystyczny. Szklane ściany, wielka aula główna na której były prowadzone "wykłady". Klimat nadawały dodatkowo zajęcia które odbywały się w obiekcie.

Prezentacje na których byłem

Wszystkie wystąpienia były nagrywane i pewnie w niedalekiej przyszłości się pojawią w sieci.

Na ostatniej prezentacji i after party nie byłem, bo byłem ograczony czasowo (pociąg powrotny).

Skarby

Każda konferencja to pamiątki. Naklejki, koszulki i inne fajne gadżety. Na meetjs summit zdobyłem:

Podsuwamonie

Pomimo tego, że konferencja była darmowa to nie odbiegała standardami od innych (płatnych) tj. Front-Trends czy Falsy Values. Przekąski, obiad, najklejki, obsługa itp. Wszystko stało na najwyższym poziomie. Nawet internet był dostępny. Każdy miał przydzielony login i hasło :).

Autor wpisu

Piotr cichosz (shpyo) — Front-end developer Twórca kilku serwisów internetowych oraz autor kilku blogów. Pasjonat nowych, otwartych technologii.

Komentarze

Gavatar cypherq

22.01.2012 cypherq

Oj, gdzie można było zdobyć te kubki termiczne? :P

Gavatar Jacek Smolak

08.02.2012 Jacek Smolak

@cypherq: z tego co pamiętam, to Michał Budzyński je rozdawał, ale mogę się mylić.

Gavatar shpyo

08.02.2012 shpyo

Tak, Michał Budzyński je rozdawał :)

Dodaj komentarz