Logo

Blog o JavaScript, jQuery, HTML5, CSS3 i 4. Porady jak pisać dobrej jakości kod, tutoriale, nowości.

Relacja ze spotkania GTUG Warsaw - Chrome Apps Basics

2 listopada odbyło się spotkania GTUG Warsaw na którym tematem przewodnim było tworzenie i wrzucanie aplikacji do Google Chrome. Na spotkanie wybrałem się z Andrzejem.

Spotkanie było podzielone na dwie części.

  1. Informacje ogólne o GTUG - działalność, misja, powiązania z Google oraz podstawowe informacje o inicjatywie.
  2. Live coding i testowanie appki w Chromie.

GTUGi w Polsce

Jest kilka oddziałów GTUGów w Polsce. Najbardziej aktywne sa w Krakowie i Warszawie. Pozostałe dwa GTUGi są w Poznaniu i Wrocławiu. Dowiedziałem, że aby stworzyć własnego GTUGa (w swoim mieście) trzeba organizować minimum 1 event na 3 miesiące. Główną tematyką spotkań są narzędzia, aplikacje i API dostarczane przez Google. Google też macza w tym palce, wspiera merytorycznie, rozdaje gadżety :).

Tworzenie appek dla Chrome

Tutaj miało być (o ile dobrze zrozumiałem), wspólne kodowanie prostej aplikacji dla Chrome. Jak się później okazało, to nie była to prosta aplikacja i nie było to wspólne kodowanie :). Kodowała tylko jedna osoba - prowadzący.

Co do samego kodowania i omawiania przykładów czy samego API Chrome, to nie mam zastrzeżeń. Wszystko było wprosty i zrozumiały sposób przedstawione i omówione. Prócz samego kodowania były też omówione różnice pomiędzy aplikacjami jakie można wrzucać do Chrome (aplikacja webowa, aplikacja instalowana). Ponadto zostało powiedziane o bardziej technicznych aspektach tworzenia aplikacji np.:

Były też kubki z logiem przeglądarki Chrome :). Miały być rozdawane dla aktywnych uczestników (było nas w sumie 10 osób) a były rozdawane jako zachęta do wzięcia udziału w konkursie na apkę dla Chrome :).

Kod aplikacji | prezentacja.

Autor wpisu

Piotr cichosz (shpyo) — Front-end developer Twórca kilku serwisów internetowych oraz autor kilku blogów. Pasjonat nowych, otwartych technologii.

Komentarze

Dodaj komentarz