Logo

Blog o JavaScript, jQuery, HTML5, CSS3 i 4. Porady jak pisać dobrej jakości kod, tutoriale, nowości.

Twoja stara musi odejść, czyli koniec IE6

Cały internet obiegła już informacja o akcji jaką robi Microsoft. Uświadomić użytkowników, że IE6 jest do kitu i trzeba się jej pozbyć. Użyl do tego całkiem fajnego hasła z osławionymi już tekstami o twojej starej - "Twoja stara musi odejść" :). Pomysł jak dla mnie trafiony i z jajem.

O akcji dowiedziałem się od Andrzeja, który zamieścił informację o wielkim bilboardzie w Warszawie przy stacji metra Politechnika. Byłem, widziałem - fajnie to wygląda.

Jeśli chodzi o sam fakt nawracania swoic użytkowników na właściwą stronę, to jest to dobry pomysł. Nie będę się rozpisywał o tym jakie błędy ma IE6 z punktu widzenia front-end developera, tylko skupię się na innej kwesti.

Korporacje

Nie wiem czy wiecie, ale duża część korporacji, tych Polskich jak i zagranicznych, w dalszym ciągu używa IE6 jako głównej przeglądarki do Internetu. Co więcej, nie jest ich łatwo przekonać na aktualizację, do choćby IE7. Robiłem kilka projektów dla takich korporacji i tam po prostu musi działać (wyświetlać) to pod IE6, bo prezes i inni używają tego.

Oczywiście są wyjątki od tego i dział IT ma świadomość, ze to już, baaardzo, stara przeglądarka.

Nie wiem jak wygląda takie przejście na nowszą wersję w wielkiej firmie, bo wiadomo - soft musi być oryginalny, musi mieć wsparcie techniczne itp. Trzeba będzie jeszcze zaktualizować jakieś wewnętrzne projekty (intranetowe).

Żeby było ciekawiej, to aby móc cieszyć się IE9, trzeba mieć najnowszego Windowsa :), a to już kolejny, większy wydatek :).

Akcja jest na plus, ale MS chce upiec dwie pieczenie na jednym rożnie.

Autor wpisu

Piotr cichosz (shpyo) — Front-end developer Twórca kilku serwisów internetowych oraz autor kilku blogów. Pasjonat nowych, otwartych technologii.

Komentarze

Gavatar Ender

21.03.2011 Ender

Nie wiedziałem, że stary, skostniały Microsoft stać na to, by zrobić kampanię z jajem. Tego im trzeba pogratulować, bo efekt końcowy jest świetny.

Dodaj komentarz