Logo

Blog o JavaScript, jQuery, HTML5, CSS3 i 4. Porady jak pisać dobrej jakości kod, tutoriale, nowości.

Wrześniowe devmeetingi

Dzisiaj informacja dla osób które chcą zwiększać swoją wiedzę i poznawać osoby z branży. Spotkania będą miały miejsce w Warszawie, Poznaniu i Krakowie.

Wydajność Node.JS kontra reszta świata

Poznań, 3 września [szczegóły i rejestracja]

Tematy

Dla kogo?

Bazy NoSQL'owe - naturalny storage aplikacji JS'owych

Warszawa, 10 września [szczegóły i rejestracja]

Zagadnienia

Dla kogo?

Tematyka pojawia się częściowo w kontekście języka JavaScript i jego zastosowania w rozwiązaniach serwerowych, dlatego jego znajomość, a zwłaszcza dobre zrozumienie JSON-a, są wymagane od uczestników. Przyda się znajomość Node.JS. Oczywiście niezbędna jest wiedza z tematu baz danych, SQL oraz projektowania aplikacji internetowych. Reasumując – zapraszamy webdeveloperów z krwi i kości. Jeśli jednak jesteś senior developerem od urodzenia rozmawiającym SQL-em, znajdzie się miejsce i dla Ciebie.

Middle-End w oparciu o ServerSide JS

Kraków, 24 września [szczegóły i rejestracja]

Zagadnienia:

Dla kogo?

Ze względu na specyfikę tematu, wymagamy doskonałej znajomości języka JavaScript. Niezbędna będzie również znajomość rozwiązań serwerowych, ze wskazaniem na Node.JS oraz wiedza ogólna w takich tematach jest serwisy REST, współbieżność, protokół HTTP, itp.

 

Autor wpisu

Piotr cichosz (shpyo) — Front-end developer Twórca kilku serwisów internetowych oraz autor kilku blogów. Pasjonat nowych, otwartych technologii.

Komentarze

Gavatar cezetus

24.08.2011 cezetus

DevMeetingi to za każdym razem niezapomniane 12h wspólnego kodowania w niezwykłej atmosferze. Byłem na DevMeetingach 3 razy i moge szczerze polecić te imprezy.

Gavatar shpyo

24.08.2011 shpyo

Szkoda tylko, że nie robią szkoleń dla osób mniej zaawansowanych (np. ja). Nie chodzę na te spotkania bo nie chcę patrzeć się jak zaczarowany i domyślać "o soo chozii" :)

Gavatar Piotrek Reinmar Koszuliński

25.08.2011 Piotrek Reinmar Koszuliński

Ja pobiję cezetusa i powiem, że byłem już na 4 DM-ach i jednym DevCampie ;D I również nie żałuję ani godziny zabawy. Teraz wybieram się do Poznania i Krakowa i odpuszczam tylko Warszawę (bo to za daleko).

Jeśli chodzi o poziom... no cóż - bywa wysoki. Ja nie narzekam, ale widziałem, że niektórzy bywają bardzo zagubieni. Jeśli przepaść jest zbyt duża, no to rzeczywiście ciężko się uczyć. Jeśli jest duża, ale bez przesady, to wtedy można się nauczyć najwięcej :) Dlatego polecam, tak czy siak.

DM-y z podstaw JS-a były tylko chyba ze 2.5 roku temu organizowane (mój pierwszy raz ;> z Ferrante :P). Ciekawy jestem czy wrócą do tego. Byłaby to ciekawa opcja aby powiększyć grono czynnych JSowców na poziomie - bo w tej chwili to grupa około 100-200 osób (i to w porywach tylko :D).

PS. Stolica Polski to Wrocław :P Za każdym razem się na tym łapię ;)

Dodaj komentarz