Logo

Blog o JavaScript, jQuery, HTML5, CSS3 i 4. Porady jak pisać dobrej jakości kod, tutoriale, nowości.

Zobacz jak kodują HTML i CSS najlepsi!

Nie wiem czy kojarzycie Harry'ego Robertsa (prowadzi bloga csswizardy.com), ale mniej więcej tydzien temu wpadł na fajny pomysł. Efektem tego będzie można podejrzeć cały proces tworzenia strony HTML na podstawie PSD.

Swoją drogą, Harry będzie na Fronts-Trends :). Więc będzie możliwość zadać mu kilka pytań.

O co chodzi?

Harry wpadł na pomysł, aby stworzyć przykładowy projekt strony na podstawie pliku PSD (psd2html). Wszystko oczywiście za darmo. Poprosił zatem wszystkich aby podsyłami mu ciekawe projekty stron www do pocięcia.

Jedyny haczyk w tym, że wszystkie pliki jakie upubliczni (na githubie) będą dostępne dla wszystkich. To będzie swego rodzaju pokazówka jego możliwości i proponowanych rozwiązań.

Po namowie jego czytelników, aby zrobił jakąś relację live tzw. live codding, będzie można śledzić jego poczynania w sieci.

Kiedy? DZISIAJ!

Wszystko zostanie zrobione dzisiaj. Początek o godzinie 19tej (w UK) czyli u nas o godzinie 18tej. Śledzić można na twitterze oraz na githubie, gdzie będą wrzucane kroki milowe w kodowaniu.

Wybrany projekt to:

Wg mnie mało atrakcyjny wizualnie. Mam nadzieję, że Harry pokaże kilka fajnych rozwiązań :).

Źródło: csswizardy | dropbox | github | twitter

Autor wpisu

Piotr cichosz (shpyo) — Front-end developer Twórca kilku serwisów internetowych oraz autor kilku blogów. Pasjonat nowych, otwartych technologii.

Komentarze

Gavatar Krystian

18.12.2011 Krystian

No niestety pod Chrome na iOS box RESIDENTIAL ucieka na dół strony :P

Dodaj komentarz